KADRA TRENERSKA

W naszym Klubie nad zawodnikami czuwa 8 trenerów (od lewej): Szymon Kokot, Łukasz Grabiński, Artur Dorożyński, Mateusz Michalak, Piotr Bogacki, Przemysław Górkiewicz, Dominik Panek oraz Marek Caban.

SZYMON KOKOT

07.03.1997, licencja UEFA B (000022801)

Od wczesnego dzieciństwa ganiałem za kawałkiem okrągłego materiału razem ze starszymi braćmi i ich kolegami. Po długoletniej zabawie piłką nożną w AS Lubliniec przeniosłem się do SKS Gwarek Zabrze. Po 6 intensywnych latach w barwach Gwarka wróciłem do Lublińca i wszedłem w szeregi zawodników Sparty. Dzięki namowom ówczesnego Prezesa zdecydowałem się na pracę z młodymi adeptami. Udało mi się zaliczyć wiele ciekawych szkoleń i staży, dzięki czemu uzyskałem uprawnienia trenerskie UEFA B.

Cytat, którym się kieruję to "Nie zadowalaj się byciem przeciętnym! Przeciętność jest tak samo bliska dna, jak i szczytu!"

ŁUKASZ GRABIŃSKI

17.10.1980, licencja GRASS C (000025512)

Jestem absolwentem poznańskiej WSB. Na co dzień pracuję jako przedstawiciel handlowy, prywatnie mąż i tata trójki dzieci. Piłka nożna towarzyszy mi od dziecka. To nie tylko sport, ale również wielka pasja, którą dzięki pracy trenera piłki nożnej mogę zaszczepić u dzieci od najmłodszych lat. W latach 90' zawodnik trampkarzy LKS Sparta, obecnie aktywny zawodnik grupy Sparta Oldboys.

"Granie w piłkę jest bardzo proste, ale grać prostą piłkę to najtrudniejsza rzecz, jaka istnieje" J. Cruyff

ARTUR DOROŻYŃSKI

10.02.1992, licencja GRASS C (000006725)

Zacznę od tego, że pochodzę z Lublińca. Zamiłowanie do piłki nożnej zawdzięczam tacie, który całe życie spędził w Sparcie Lubliniec jako zawodnik oraz trener. Dzięki temu z klubem jestem związany od dziecka. To właśnie tutaj przeszedłem wszystkie szczeble szkoleniowe, a teraz zajmuje się szkoleniem grup młodzieżowych.

MATEUSZ MICHALAK

20.10.1992, licencja GRASS C (000025520)

Może Was zaskoczę, ale z wykształcenia jestem masażystą. Moja miłość do piłki zaczęła się w bardzo młodym wieku, a zaraził mnie nią mój ojciec - były zawodnik Sparty. Przygodę w Klubie zaczynałem od trampkarza, a teraz kopię w drużynie seniorskiej. Obecnie łączę granie z trenowaniem młodej kadry.

Mottem, którym się kieruję jest "Błędów nie popełnia ten, co nic nie robi"

PIOTR BOGACKI

27.06.1987, licencja UEFA A (000016617)

Z zawodu jestem nauczycielem wychowania fizycznego i języka niemieckiego. Na co dzień pracuję w Szkole Podstawowej nr 4 w Lublińcu. Przygodę z piłką nożną rozpocząłem w lublinieckim LKSie. Tutaj trenowałem jako młody chłopiec, a później grałem w drużynie seniorskiej, której obecnie jestem trenerem.

PRZEMYSŁAW GÓRKIEWICZ

15.10.1976, licencja GRASS C (000026178)

Prywatnie jestem mężem i ojcem dwóch chłopców. Podobnie jak Łukasz ukończyłem WSB w Poznaniu. Moja przygoda piłkarska rozpoczęła się w Polonii Bytom, gdzie grałem jako trampkarz. Kolejnym etapem była drużyna juniorów w Promień Glinica. Dziś jestem jednym z zawodników grupy Sparta Oldboys oraz trenerem młodych przedstawicieli naszego klubu.

"Szanuj innych, jeżeli sam chcesz być szanowany" to credo, którym się kieruje całe życie.

DOMINIK PANEK

07.09.1998, licencja GRASS C (000028652)

Piłka nożna w moim życiu była od zawsze. Miłość do gry rozplalił we mnie mój tata. Obecnie jestem zawodnikiem drużyny seniorskiej. Ukończyłem wychowanie fizyczne na AWF w Katowicach, dzięki czemu uzyskałem uprawnienia trenerskie i mogę trenować naszych Spartan. Ponadto jestem sędzią piłkarskim z pięcioletnim stażem.

"Trenujesz tak, jak grasz, grasz tak, jak trenujesz"

MAREK CABAN

29.07.1979, licencja GRASS C (000025500)

Gram w piłkę odkąd pamiętam, a karierę piłkarza przerwała mi 18-letnia służba w Lublinieckiej Jednostce Wojskowej. Doświadczenie zawodowe żołnierza wykształciło we mnie pozytywne cechy, które mogę wykorzystać podczas treningów. Wśród najcenniejszych mogę wymienić dyscyplinę, wytrwałe dążenie do celu, systematyczność, silny charakter czy wiarę w osiągnięcie sukcesu. Od ponad 2 lat jestem związany ze Spartą. Tworzymy tu zgrany team, bo łączy nas pasja do piłki nożnej.