KOLEJKA #6

KOLEJKA #6

LKS Sparta Lubliniec 3 : 1 LKS Promień Glinica

Wynikiem 3-1 (2-0) zakończył się sobotni pojedynek pomiędzy Spartą Lubliniec a Promieniem Glinica. Sparta prowadzenie objęła już w 2' meczu po bramce Daniela Nowaka z rzutu karnego. Kolejne minuty przyniosły kilka dobrych okazji do zdobycia bramki, jednak kapitalnie bronił bramkarz gości - Patryk Szafarczyk. W 30' Jakub Sowa zdobył piękną bramkę i podniósł wynik na 2-0. W drugiej połowie goście zaczęli stopniowo przeważać na boisku i w 52' Wojciech Małczak zdobył bramkę dla Promienia. W kolejnych minutach mecz się wyrównał i sytuacje mieli zarówno gospodarze, jak i goście. W 84' bramkę na 3-1 z rzutu wolnego zdobył Daniel Nowak.

Rafał Markowski: "Cieszy gra zwłaszcza w pierwszej połowie, gdzie dominowaliśmy na boisku. Druga połowa trochę słabsza w naszym wykonaniu, ale myślę, że kontrolowaliśmy do końca cały mecz. Bardzo cieszy wygrana w meczu derbowym. Zespół pokazał charakter i wolę walki, ciężko zapracował na wygraną. Najważniejsze 3 punkty i teraz już się koncentrujemy na kolejnych meczach."

Skład: Jakub Klepacz, Grzegorz Maćkowiak, Łukasz Chmiel, Mateusz Michalak, Rafał Markowski, Patryk Kardas, Damian Gadecki, Roland Skolik, Arkadiusz Janicki, Daniel Nowak, Jakub Sowa.

Ponadto grali: Kamil Głowa, Mateusz Kozak, Okan Bahceci.

Trener: Piotr Bogacki